Sejfy domowe

Domownicy chowają kosztowności i droższy sprzęt elektroniczny jak aparaty fotograficzne, komórki czy laptopy w pozornie bezpiecznych miejscach. Jednka zapominają, że najtańszy sejf domowy kupimy już za około 500 zł. To jest dobry wybór, ponieważ takie sejfy domowe na pewno uchronią Twój dobytek lepiej niż pościel w szafie. Oczywiście nie musisz kupować takiego sejfu, ale weź pod uwagę, że jeżeli przechowujesz w domu cenne przedmioty to warto go po prostu mieć. Sejfy domowe to jedne z lepszych zabezpieczeń jakie możesz zamontować w domu nie ponosząc specjalnie dużych wydatków w odniesieniu do ewentualnych strat finansowych.

Z reguły sejfy domowe chowane są w meblach takich jak szafa. jednak najczęstszym wyborem jest przymocowanie ich kołkami rozporowymi lub tak zwanymi kotwami. Dodatkowo przestrzeń między ścianką a sejfem często zalewa się betonem tak by ta warstwa wynosiła minimum 10 cm. Oczywiście mówimy tu o praktykach często stosowanych, nie o wymaganiach jakie stawiają producenci. W zupełności wystarczy przytwierdzenie do ściany, czy do podłogi kołkami rozporowymi i mamy dużą pewność że takiego sejfu nikt nie będzie w stanie wynieść wraz z zawartością. Kupując sejfy ognioodporne dodatkowo chronisz swoje przedmioty w razie wybuchu pożaru, czy w przypadku przypadkowego zalania przez sąsiada.

Sejfy domowe – klasy bezpieczeństwa

Nie wszystkie sejfy domowe posiadają kasę bezpieczeństwa. Klasa bezpieczeństwa to nic innego jak potwierdzenie przez jednostkę je testującą czy dany sejf spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa w przechowywaniu przedmiotów wewnątrz. Oczywiście sejf nie rozwiąże problemu z włamaniem do domu. Trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa chociażby takich, że klucz do sejfu trzeba trzymać schowane najlepiej w innym pomieszczeniu. Przy zamkach elektronicznych nie zapisujmy kodu PIN na karteczkach trzymanych wraz z innymi dokumentami w barku, czy w jakiejś szufladzie.

sejfy domowe są bezpieczne

Gdzie najczęściej montowane są sejfy domowe?

Najczęściej miejsce montażu jest po prostu podłoga pod łóżkiem. W domach jednorodzinnych często sejfy montowane są pod schodami do piwnicy lub na strych. Częstym miejscem montażu sejfów domowych są duże szafy, komody. Trudno się dziwić że takie miejsce jest najczęściej wybierane, ponieważ sejf taki łatwo zamontować i przy okazji przykryć jakimiś ciuchami lub pudełkami. Sejfy domowe często są wmurowywane do podłogi lub ściany. Taki sposób mocowania dodatkowo zabezpiecza sejf i jego zawartość przed wyniesieniem w całości. W zasadzie sposób montażu sejfu zależy od tego jaki sejf wybierzesz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są domowe sejfy podłogowe. Jeżeli jesteś na etapie projektowania domu warto pomyśleć o takim sposobie przechowania przedmiotów.

Przed zakupem i montażem

Jeżeli dopiero planujesz zakup sejfu to przemyśl dobrze gdzie będziesz chciał go montować. Wtedy łatwiej będzie ci wybrać sejf pod kątem jego wielkości zewnętrznej i sposobu mocowania. Dla przykładu pod schodami łatwiej sejf będzie montować w podłodze niż do ściany ze względu na skos. Jeżeli chodzi o sejfy domowe montowane na przykład w szafie, to zwróć uwagę na maksymalną szerokość sejfu, by nie okazało się że do szafy szerokiej na 50 cm kupiłeś za duży sejf.